Bardzo prywatnie Thermomix Wszystkie przepisy Wypieki

Epidemia – inni mogą mieć gorzej

Epidemia – no i rzeczywistość stała się nierzeczywista. Jakbyśmy czytali książkę, albo oglądali film. Nawet mi optymistce ciężko się z tym mierzyć. Postanowiłam, że nie będę myśleć o tym co trudne i trzymam się tego konsekwentnie. Wyszukuję wszędzie gdzie się da pozytywnych drobiazgów, aby było milej, piękniej lepiej. Załatwiam to co możliwe a nie przygnębiam się tym na co nie mam wpływu. W okresie „pacjenta zero” miałam szczęście być na wykładzie o boleriozie, przy okazji bardzo spontanicznie została poproszona o komentarz w sprawie obecnej epidemii p.Zdzisława Stanowska m.in psychobiolog. Taką cudną instrukcję dostałam na samym początku tego zamieszania od przemiłej p.Zdzisi :

Najważniejsze:

abyśmy się nie dali wkręcić w spiralę strachu i paniki, ponieważ nasz organizm stanie się wtedy bardzo osłabiony. A osłabienie, zdenerwowanie, stan nerwicowy i do tego brak odporności robi nas potencjalnymi ochotnikami na zachorowanie po kontakcie z koronawirusem. Prosta recepta na obecny stan rzeczy: maksymalnie zdrowy tryb życia, buying whether to help it with risk.

, jak najlepsze samopoczucie, dużo snu, ćwiczenia fizyczne i po prostu unikanie miejsc publicznych.

Dlatego mało oglądam tv – musimy wiedzieć co się dzieje, ale nie musimy oglądać wszystkich wiadomości na wszystkich kanałach. Psychobiologia wskazuje, że nasz mózg nie potrafi zróżnicować informacji- przyjmuje je za realne zagrożenie.

Dużo i pysznie gotuję szczególnie, że sprawia mi to przyjemność – rozkoszujemy się wspólnymi posiłkami z rodziną. Robimy wszystko co musimy i nie zapominamy o przyjemnościach pozostając jak najwięcej w domu.

W sytuacjach kryzysowych różnie reagujemy, dlatego przysłowiowa iskierka powoduje duże wybuchy. Nie pozwalajmy sobie na to. Myślmy pozytywnie i myślmy o innych na pewno są tacy co mają gorzej. Dziękujmy za to co mamy.

Zniweluj złe emocje

Jestem po cudnym szkoleniu Jakuba B Bączka z ubiegłego roku, który uświadomił mi, że nie muszę czytać i słuchać osób, które mnie przygnębiają i wprowadzają w stany nerwowe. On to celnie określił jako konieczność wyłączania „wkurwików”. Pisałam o tym szkoleniu TU

Z racji mojego bloga, pracy często bywam w mediach społecznościowych – i regularnie wyłączam kolejne „wkurwiki” osoby niepozytywne, wprowadzające we mnie panikę a pierwszej kolejności osoby mocno „nakręcone” politycznie. Polecam to daje duży komfort.

Pomyśl o tych co mają gorzej

Staram się nie użalać nad sobą i myślę nałogowo o innych.  A jak dobrze się człowiek rozejrzy wychodząc ze swego egocentryzmu od razu widać więcej i lepiej. Nie możemy się przytulać, podawać ręki, ale możemy rozmawiać i możemy a nawet powinniśmy używać ciepłych, dobrych słów. Słów, które dają nadzieję i uśmiech.

Dzieci są z nami cały czas w domu, żeby się od nich nie oganiać trzeba kombinować ich zajęcia w taki sposób, żeby dało się efektywnie popracować.  Ja doświadczona mama czwórki wiem, że to jest możliwe. Zawsze sobie z tym dobrze radziłam – pewnie miała bym jedynaczkę, gdyby było inaczej 🙂

Moja najmłodsza córeczka ma 7 lat i jest wulkanem energii. Zapraszam ją przez zabawę do m.in moich obowiązków w kuchni. W kwestii myślenia o innych zrobiłyśmy jagodzianki dla naszych znajomych w kwarantannie. Wszystko nagrałam 🙂 Przy okazji zapraszam i Ciebie #ZostańWdomu i #UmilKwarantannę !

Zdrowia Ci życzę !

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Ewa
  22 kwietnia 2020 o godzinie 21:14

  Wspaniale Alu gratuluję wspaniałą rzecz robisz dla innych.

  • Odpowiedz
   Alicja Kalisiak
   23 kwietnia 2020 o godzinie 12:46

   Dziękuję

  Zostaw komentarz