Nakrycie stołu Przedstawiciel Thermomix Zapraszam do stołu

Przyjęcie na biwaku. Czy plastikowa zastawa może być elegancka?

Jestem przeciwnikiem sztucznych kwiatów i plastikowej zastawy… z wyjątkiem biwakowania. Sztucznych kwiatów na szczęście na biwaku nie potrzeba, a naczynia z tworzyw sztucznych sprawdzają się idealnie.

Koniec lata na biwaku w miłej atmosferze i w miłym towarzystwie. Dookoła duży las, altanka osłaniająca przed słońcem i deszczem  – piękne chwile.
Altanka rzeczywiście funkcjonalna, ale jak to często bywa na stole już wyryte wyznania w stylu: „Ja tu byłem” „Kocham Ankę”. Obrusów szczególnie tekstylnych nikt nie zabiera na biwak, co zrobić żeby było elegancko? Postanowiłam wykorzystać liście paproci, których jest dużo w każdym lesie. Widziałam wiele inspiracji z liśćmi monastery czy palm na eleganckich przyjęciach – nasza paproć też wygląda super. Zastawa jest z melaniny – nie jest to zwykły plastik to taki kryształ wśród szklanek:). Po testach tych naczyń mogę napisać:  Naczynia z melaniny są

 1. lekkie – nie trzeba ich dźwigać do zmywaka
 2. nietłukące
 3. nie widać na nich zarysowań
 4. bardzo dobrze się myją
 5. mają ładne kształty, kolory i wzory

Wada – są dość drogie – na pocieszenie dodam, że nie ma na nich znaku użytkowania po jednym sezonie. Posłużą na pewno wiele sezonów 🙂 Kupisz je w sklepach związanych z biwakowaniem.

Sztućce najbardziej proste plastikowe – nie fajne wyginają i łamią się – lepiej zastąpić je metalowymi. Natomiast kieliszki z Tiger super – ładne funkcjonalne i oczywiście nietłukące i lekkie.

Czy może być elegancko z plastikową zastawą i bez tekstyliów? Popatrz i daj sobie odpowiedź 🙂 Dla podkreślenia uroków melaniny dołączam też zdjęcia z tekstyliami.

 

 

 

 

e-obrus.pl Obrus Rozi

Kwiaty nie muszą być tak naprawdę kwiatami. Trawy , zioła, liście wszystko jest ładne i cudownie pasuje na biwaku. Ja uważam, że nie tylko na biwaku – zawsze będą lepsze takie żywe zamienniki kwiatów niż kwiaty sztuczne – choćby najładniej wykonane zawsze pozostaną sztucznymi i kurzącymi się przedmiotami.

Super jest posiedzieć z rodziną i przyjaciółmi przy pysznym jedzonku w otoczeniu bujnej zieleni czując zapachy grzybni , ziół – odchodzącego lata. Polecam serdecznie – Alicja K

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Anonimowy
  9 września 2016 o godzinie 11:03

  Aż trudno uwierzyć, że talerze są z melaminy, wyglądają tak elegancko z białym obrusem. Moja zastawa biwakowa już się zużyła i w przyszłym roku poszukam coś nowego w tym stylu. W tym roku kupiłam sobie tackę właśnie z melaminy w netto za 7zł, miała właśnie służyć w plenerach, ale jest tak ładna że na razie mam ją w kuchni. Pozdrawiam Iwona J.

 • Odpowiedz
  Alicja K w krainie..
  9 września 2016 o godzinie 14:26

  To prawda zastawa wygląda zaskakująco ładnie. Przydałaby mi się taka taca szczególnie za 7zł 🙂
  Pozdrowienia

 • Zostaw komentarz