Boże Narodzenie Przedstawiciel Thermomix

Wieniec adwentowy diy

Wieniec adwentowy

w wersji modern w kolorach białych i srebrnych. Taką mam wizję artystyczną w bieżącym roku. Jak to bywa u mnie pokażę Wam , że nie trzeba kupować drogich składników na nowy wieniec – wykorzystam tylko to co mam.

Radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie – wieniec z czterema świecami. Kolejne świece zapalamy w kolejne niedziele przed świętami. Widać czas, który pozostaje do świąt 🙂

Wyciągnęłam starą doniczkę w fajnym kształcie i niepasującym kolorze. Zawinęłam doniczkę w folię aluminiową, aby zakryć żółty kolor to pierwsza warstwa.

Druga warstwa to flizelina florystyczna o srebrnym kolorze, W środku musiałam flizelinę przykleić do foli aluminiowej szarą taśmą do pakowania, żeby była stabilna i nie przesuwała się. Na zewnątrz połączyłam brzegi flizeliny klejem na gorąco.

Do środka włożyłam namoczoną gąbkę florystyczną (lepsza byłaby szara do sztucznych kwiatów), aby wypełnić środek doniczki

Przymiarka małych szklanek do wykonania świecy wodnej

Gąbkę florystyczną i wolne przestrzenie wypełniłam białą folią pociętą w paseczki (tzw. wypełniacz odzyskany z prezentu, którym było ozdobione wino w pudełku).

Wszystkie ozdoby mocowałam do wypełniacza i flizeliny klejem na gorąco.

Koraliki perłowe i srebrne w różnych rozmiarach posłużyły mi do wypełnienia szklanek na świecę wodną i do ozdoby naczynia. Dodatkowo wykorzystałam ozdoby choinkowe: małe matowe bombki, słomiane gwiazdy ze srebrnym brokatem. Przykleiłam też sztuczne brylanty i srebrne kokardki do prezentów.

Przymocowałam też przepiękną bombkę w kształcie gwiazdy – najnowszy prezent od moich przyjaciół co prawda dla mojej córki, ale musiała mi ją pożyczyć bo pasowała mi do koncepcji.

Jeszcze trochę tui w szaro-zielonym kolorze z ogrodu

duże szyszki i szary aniołek stoją obok

W roli głównej występuje zestaw do świecy wodnej, który jest wielokrotnego zastosowania, Świeca pali się na oleju jadalnym.

Oto mój modern wieniec adwentowy:

Wykorzystałam z e-obrus.pl m.in:

sztuczne diamenty

 

 

 

 

 

zestaw do świecy wodnej

Brak komentarzy

Zostaw komentarz