Boże Narodzenie Nakrycie stołu Słodkości Wypieki Zapraszam do stołu

Jeszcze świątecznie i refleksyjnie Boże Narodzenie 2016 :)

Święta i ich oprawa jest w moim domu podporządkowana dzieciom.
Dzieci szczególnie te małe z ogromnym przejęciem czekają na upragnione święta i wszystkie zwyczaje z nimi związane. Lubię poddawać się nastrojowi dzieci i mimo dorosłych obowiązków daję się ponieść urokowi wspólnie przygotowanych wyczekiwanych świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze były wspólnie robione tradycyjne pierniczki. Dzieci czekają cały rok na te wspólne robienie pierniczków:W bieżącym roku niebieski jest u nas kolorem przewodnim.

Zaczęło się od wybranej przez dziewczynki niebieskiej świecy Caritas, która zawsze stoi na naszym katolickim stole.


Pod wpływem bajki Kraina Lodu i zauroczeniem najmłodszej córeczki piosenką Mam tę moc… nasza tegoroczna choinka też jest w oprawie lodowej: biały srebrny i niebieski rządzi! A niech się dzieci cieszą! Blask niebieskich świeczek zmienił cały dom.

Ciasto świąteczne : czekoladowe z płatkami śniegu oczywiście w kolorze białym i niebieskim.

Spokojna i tradycyjna Wigilia w gronie najbliższej rodziny … a później nasze święta okazały się wyjątkowo gorące – ponad 40°C najmłodszej córeczki , nieprzespana noc i sprawdzenie jak działa świąteczna pomoc lekarska.  Druga nieprzespana noc świąteczna była już pod hasłem średniej córeczki – taki wirus z wysoką gorączką, którą trudno zbić. No cóż, dobrze przynajmniej byliśmy wszyscy razem i że można było zostać w domu 🙂

Mój blog ma już 2 lata (stara domena: http://alicjakwkrainie.blogspot.com/). Trochę się zmienił graficznie {uczę się :)} choć główny cel jego istnienia jest ciągle ten sam – związany z moją pasją i jednocześnie pracą. A wszystko kręci się wokół stołu, a raczej wokół tego co na stole. Oto moje nowe logo:

Trudny i bardzo intensywny czas mojej pracy zawodowej przed świętami Bożego Narodzenia przyniósł mi wiele zadowolenia. Wielokrotnie klienci zadawali sobie trud ponownego zadzwonienia, napisania i podziękowania za dostarczone produkty, za poradę, za miłą obsługę. To jest bardzo sympatyczne i motywujące dla mnie osobiście i dla naszej zgranej załogi Tercja!
Naprawdę jestem szczęśliwa, że wszystkie paczki z obrusami serwetkami i różnymi dodatkami na wigilijny stół dotarły na czas! Misja świąteczna mojej firmy została wypełniona!
Teraz chwila odpoczynku, remanentów, statystyk i zabieram się do tworzenia nowych projektów. Obiecuję, że jak zawsze będzie ładnie, praktycznie, bradziej fit i nowocześnie choć nigdy nie zapominam o tradycji i naszych korzeniach:)
W tym roku bardzo znaczącym prywatnie dla mnie wydarzeniem były światowe Dni Młodzieży. Mieliśmy gościa z Wietnamu mieszkającego we Francji w naszym domu i kontakt z wielonarodowościową grupą młodych. Poznałam wiele cudownych młodych osób, które mnie absolutnie oczarowały, przy nich ponownie poczułam się jak dwudziestolatka 🙂 Jestem przekonana, że świat ma wspaniałą katolicką młodzież, która nie wstydzi się swojej wiary i daje starszym taką energię, że góry można przenosić!!  Katolicy to nie tylko starsze panie…..

Życzę szczęśliwego Nowego Roku! Alicja K
 

 

 

8 komentarzy

 • Odpowiedz
  Dorota von Cologne
  27 grudnia 2016 o godzinie 19:47

  Ojej, to się u Ciebie dużo w te święta działo, oj działo…
  Ja byłam chora (zdaje się dwa lata temu) na samą Wigilię, moi faceci musieli wiele sami robić i powiem, że ciężko im było (typowe – gdzie są widelce? hihi… a niby mieszkają tyle lat w tym domu). Mam nadzieję, że wszystko u Was już o.k. Nowe logo fajne, będę musiała się jednak do niego przyzwyczaić… 😉
  Tobie również życzę szczęśliwego Nowego Roku!
  Trzymaj się Alu! 🙂

 • Odpowiedz
  Alicja K w krainie..
  28 grudnia 2016 o godzinie 20:51

  Niestety choroba przeniosła się na M. Dziś z przyjemnością uciekłam do pracy. Sami muszą sobie podawać herbatkę, soczek, kanapeczkę itp. Mam nadzieję,że mnie zaraza ominie. Wszystkiego dobrego Dorotko!

 • Odpowiedz
  Agata Murawska
  1 stycznia 2017 o godzinie 22:09

  Najważniejsze to odkryć w sobie dziecko…Tobie to się chyba udało:)
  Magia Świąt udziela się wszystkim, dorosłym również:)
  Gratuluję Ci blogowania oraz sukcesów zawodowych, oraz tego, że robisz to co lubisz:)
  Tak trzymać:)
  Szczęśliwego Nowego Roku !Dużo zdrówka:)

 • Odpowiedz
  Eliza Art
  2 stycznia 2017 o godzinie 14:20

  Alicjo! U Ciebie jest jak "w krainie czarów". Pięknie przystrojone i podane- wszystko zachwyca, łącznie ze zdjęciami i opisami.
  Pozdrawiam i życzę:365 szczęśliwych dni,52 cudownych weekendów,
  12 wspaniałych miesięcy, 4 kolorowych pór roku
  i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym Roku!!!
  Ela

 • Odpowiedz
  Alicja K w krainie..
  3 stycznia 2017 o godzinie 07:11

  Dziękuję:)

 • Odpowiedz
  Alicja K w krainie..
  3 stycznia 2017 o godzinie 07:12

  Piękne życzenia – bardzo dziękuję!

 • Odpowiedz
  Ava Valk
  3 stycznia 2017 o godzinie 11:56

  Serdeczności! Życzę Ci kolejnego pięknego Roku!

 • Odpowiedz
  Alicja K w krainie..
  3 stycznia 2017 o godzinie 21:15

  Dziękuję bardzo! Miło że u mnie bywasz:) Wszystkiego dobrego dla Ciebie!

 • Zostaw komentarz