Nakrycie stołu Wnętrza

Podkładki alternatywa dla obrusów

Podkładki na stół to must have ostatnich czasów.  Świetnie chronią stół, ale go nie zasłaniają co jest szczególnie ważne przy pięknych meblach. Podkładki nadają lekkości i umożliwiają przeróżne stylizacje. Dodatkowo pranie podkładek jest dużo prostsze – łatwiej jest uprać i wyprasować małą podkładkę w porównaniu do dużego obrusu.

„Piętrowanie” tekstyliów i zastawy stwarza piękne kompozycje na stole:

Podkładka to gadżet do szybkiego stworzenia miłego nastroju. 

Podkładki mogą też być plastikowymi tacami:) Prosta zastawa w takim towarzystwie zupełnie się zmienia.

Tekstylna podkładka na ogrodowym stoliku? Jasne ! Cóż  za urok – już tęsknię za latem.

Podkładka ma też ukrytą funkcję – chroni obrus przed zabrudzeniami 🙂 Najczęściej zachlapania i zabrudzenia robimy tuż obok talerza. Zdejmujemy podkładkę do prania a obrus pozostaje czyściutki.

Podkładki PCV też mogą być ładne i funkcjonalne

Jestem jednak wielbicielem tekstyliów. Podkładka pcv to trochę takie sztuczne kwiaty – niby ładne ale coś z nimi nie tak.

Będąc na światowych targach tekstyliów domowych natychmiast zauważyłam, że podkładki pod talerze w każdej możliwej formie i postaci są po prostu modne. Dla mnie oprócz mody ważne są funkcje praktyczne. Podkładka jest ładnym i praktycznym gadżetem na ładnie zastawionym stole.

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Anua
  27 września 2017 o godzinie 13:15

  Podkładki dają szerokie możliwości aranżacyjne 🙂 Wszystkie u Ciebie wyglądają pięknie! 🙂 A ich praktyczna strona jest nie mniej istotna 😉 ps. też już tęsknię za latem..

  • Odpowiedz
   Alicja K.
   27 września 2017 o godzinie 20:49

   Dziękuję za Twój komentarz. Pozdrawiam serdecznie

  Zostaw komentarz