Kulinaria Zapraszam do stołu

Jak dbać o wagę w Thermomix TM5 ?

Jak dbać o wagę w Thermomix TM5 ?

Postanowiłam zgłębić ten temat. Przez ponad 18 lat korzystania z TM nie miałam problemów z tą funkcją w żadnym modelu. Najnowszy TM 5 to precyzyjne elektroniczne urządzenie i za nic w świecie nie chciałabym go uszkodzić – ciągle jestem pod urokiem najnowszych funkcji odjazdowego modelu TM5. Naczytałam się na forach o awariach wagi i zawrzało we mnie czego powodem jest ten wpis. Wniosek podstawowy z mojego rozeznania tematu jest jeden: nigdy nie miałam problemów z wagą, bo po prostu dbałam o urządzenie zgodnie z wytycznymi producenta a nie wszyscy tak robią! U źródeł czyli w serwisie dowiedziałam się co powoduje problemy z czujnikami wagi:

NIGDY :

 1. nigdy nie szuraj naczyniem miksującym po blacie stołu czy blatu kuchennego! Jak chcesz je przestawić – podnieś do góry i postaw w innym miejscu bez ciągnięcia po powierzchni !!
 2. nigdy nie stawiaj Thermomix na drgającej powierzchni np. na pralce, która wiruje ubrania i wprowadza w drgania wszystko co na niej stoi
 3. nie opukuj /nie obijaj brudnej kopystki /łyżki o rant urządzenia miksującego (jest świetne powiedzenie parafrazujące to: co się nie najesz to się nie naliżesz )
 4. nigdy nie stawiaj Thermomix na kuchence
 5. nigdy nie przewoź Thermomix bez włączonej funkcji transport i bez torby/zabezpieczenia

Przeczytaj koniecznie instrukcję bezpieczeństwa !

Nóżki podstawy muszą być czyste i przylegające do blatu kuchennego!

Jestem bezlitosnym testerem Thermomix -a , u mnie TM nie ma łatwego życia korzystam z niego bardzo intensywnie – nie mam żadnych urządzeń które konkurują z kilkunastoma funkcjami TM – po prostu nic nie było mi potrzebne. Dlatego też jak coś gotuję korzystam zawsze z TM , a gotuję dużo:

1) bo lubię

2) bo mam dużą rodzinę (2+4).

Od września cieszę się nowym modelem Thermomix i cały czas testuję nowe przepisy z przepastnego cookido – hasło reklamowe producenta to żywa prawda – gotowanie nigdy nie było tak łatwe 🙂 Szczególnie dla osób takich jak ja: zabieganych, zapracowanych, wielodzietnych, dbających o zdrowie, ….  lubiących dobrze zjeść.

Obiecałam sobie, że poszperam w przepisach na obcojęzycznych cookidoo – i co – i nic. Tyle fajnych przepisów jest po polsku i tyle ich ciągle przybywa, że nie miałam potrzeby szlifować języków obcych 🙂

Poniżej kilka potraw do polecenia z cookido.pl :

Zupa rybna z kolendrą

http://bit.ly/2zf22X3

Ślimaki na przerwę

http://bit.ly/2iZxM97

Quiche z pomidorkami koktajlowymi:

http://bit.ly/2Ab1wJT

Pikantna zupa dyniowa:

http://bit.ly/2hNnJ5r

Zupa krem z ziemniaków

http://bit.ly/2z7jiOp

Ciasto pomarańczowe

http://bit.ly/2jrmYja

Saszetki ze szpinakiem i serem feta

http://bit.ly/2zwd1b7

Placki a la pizza z sosem czosnkowym:

http://bit.ly/2ibE4W3

 • Odpowiedz
  Natalia
  11 stycznia 2018 o godzinie 10:32

  jak można wejść na cookidoo w innych jezykach?:)

  • Odpowiedz
   Alicja K.
   12 stycznia 2018 o godzinie 18:33

   1.Kliknij w pomoc na głównej stronie cookidoo- pokaże Ci się flaga Polski jak to rozwiniesz zobaczysz flagi innych państw
   lub
   2.zamiast końcówki pl wpisz np. fr (Francja)

 • Odpowiedz
  natalia
  13 stycznia 2018 o godzinie 11:00

  jestem posiadaczką starszego modelu i niestety bez działającej wagi…z czystym sumieniem przyznaję sie do winy. przesuwałam urzadzenie po blacie jakos nie doczytałam instrukcji, przedstawiciel który mi sprzedawał tez nic nie wspomniał i stało sie…koszt naprawy prawie 500 zł 🙁

  • Odpowiedz
   Alicja K.
   13 stycznia 2018 o godzinie 17:20

   Szkoda- waga daje duży komfort. Może wymień TM na nowy? Wiele restauracji korzysta z modelu TM31 do miksowania zup kremów – praktycznie nie potrzebują wagi. Spróbuj go wystawić na OLX ze szczerą informacją, że waga nie działa.

 • Odpowiedz
  Alka
  17 marca 2018 o godzinie 14:03

  Również jestem posiadaczką starszego modelu.
  Instrukcję przeczytałam, zrozumiałam i zastosowałam i… waga i tak przestała działać po 3 latach zwykłego użytkowania. Biorąc pod uwagę liczbę osób, którym termomixowa waga sprawiła niemiłą niespodziankę (nawet odliczając te osoby, które przyczyniły się do uszkodzeń) – sądzę, że jest to po prostu słaby punkt tego użądzenia.

 • Odpowiedz
  PIOTR
  30 maja 2018 o godzinie 15:12

  Ja również nie zgadzam się z argumentacją, że przesuwanie Thermomix’a TM5 jest przyczyną usterek związanych z działaniem wagi. Dlaczego ? Dlatego, że urządzenie powinno być na to odporne. Podczas swojej pracy bardzo często Thermomix sam powoduje duże wibracje – można powiedzieć, że „sam chodzi po stole” (np. podczas wyrabiania ciasta). Również bardzo dbamy o swojego Thermomix’a a pomimo to już dwukrotnie w ciągu 1,5 roku był w serwisie z powodu usterki wagi i choć przyznaję, że samo urządzenie jest rewelacyjne, to nie ulega wątpliwości, że wadą modelu TM5 są często występujące usterki wagi. Nie zgadzam się, że w większości przypadków (jak twierdzi producent) ich przyczyną jest niewłaściwe obchodzenie się z urządzeniem.

  • Odpowiedz
   Alicja K.
   7 czerwca 2018 o godzinie 15:49

   Ja użytkuję TM5 od września tj. 9 miesięcy i nie miałam żadnych problemów. Używam go bardzo często i intensywnie, ale stosuję się do zaleceń o których pisałam wyżej – może to jednak działa pozytywnie?
   3-10-2018
   Mój Thermomix nadal działa bez najmniejszych problemów łącznie z wagą. Minął już rok. Korzystamy z niego bardzo intensywnie.

  Zostaw komentarz

  15 − six =